TECZKA “PATRZĘ I DOSTRZEGAM 2+” nietuzinkowe materiały do ćwiczeń

Barwne, ciekawe, nietuzinkowe, wspierające rozwój Najmłodszych, zatrzymujace uwagę Małego i Dużego :)… takie chciałabym, by były moje materiały, służące do ćwiczeń i zabawy. Teczka, którą kompletuje PATRZĘ I DOSTRZEGAM 2+ w szczególny sposób ma rozwijać  percepcję wzrokową dzieci, ale również stymulować pracę lewej, językowej półkuli mózgu. Lubię otaczać się ładnymi rzeczami 🙂 dlatego postanowiłam tworzyć pomoce, które będą cieszyły moich podopiecznych i były dla nich wartościowe, ale również i mi sprawiały radość, a wtedy… sami wiecie, wieczna wiosna w sercu 🙂 Zaletą projektowanych przeze mnie pomocy jest również to, że rosną razem z dzieckiem. Stopień trudności można regulować poleceniami, z dwulatkiem możemy używać mniejszej ilości przezenaczonych do konkretnego ćwiczenia materiałów, łatwiejszych w percepcji, u przedszkolaka możemy wyjąć wszystko, co zostało przeznaczone, by wykonać konkretne zadanie .

Tutaj możecie pobrać materiały MEMO EGOZTYCZNE w odpowiedniej dla Was wielkości:

DUŻE RYSUNKI

MAŁE RYSUNKI

Wydrukujcie dwa razy odpowiednią dla Was wielkość zwierzątek, zalaminujcie, rozetnijcie, odwróćcie kartoniki, by rysunki zwierząt były niewidoczne i bawcie się w poszukiwanie tego samego, uroczego, egzotycznego zwierzątka. Raz Ty odkrywasz dwa kartoniki, raz dziecko. Możecie zaczynać już od dwóch par zwierzątek (dwulatki). Spróbujcie na rozgrzewkę najpierw dokładać taki sam do tego samego, widząc wszystkie zwierzaki, by dziecko mogło zapoznać się, z nieco odmiennymi zwierzątkami, bo kotka i psa w tym zestawie nie ma :). Kiedy wydrukujecie większą ilość arkuszy, możecie układać ze zwierzątek sekwencje.

Inne materiały do ćwiczeń, które wchodzą w skład autorskiej teczki, usprawniające percepcję wzrokową, publikowane na stronie logopedycznepl  to zestaw NA WSI oraz NA DRODZE, a także ZNAJDŹ TAKI SAM, które można było otrzymać w formacie PDF.

Czekajcie na więcej!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.